UNISIS – 3 mesiace

UNISIS – 3 mesiace

59,70  (vrátane DPH)

PROMOKÓD od Vášho ošetrujúceho lekára môžete uplatniť pri dvojbalení Unisisu UNISIS – 2 mesiace


„Zdravie je na prvom mieste!“ – počujeme to mnohokrát v každodennom živote, ale naozaj robíme všetko pre to, aby sme vytvorili fyzickú a duševnú harmóniu?

Vnútorná stena močového mechúra je chránená špeciálnou vrstvou tvorenou glykoproteínmi (tzv. glykozaminoglykanovou vrstvou = GAG vrstva). Táto bariéra prirodzene chráni močový mechúr pred pôsobením dráždivých a iných patologických látok, ktoré môžu byť obsiahnuté v moči. Pokiaľ dôjde k poškodeniu tejto ochrannej GAG vrstvy, môže byť zvýšená náchylnosť močového mechúra k niektorým ochoreniam ako sú napríklad opakované zápaly alebo takzvaná intersticiálna cystitída. V týchto situáciách môže byť vhodné doplniť stavebné kamene ochrannej GAG vrstvy, ktorými sú chondroitín, hyaluronát či glukozamín sulfát. Kombináciu týchto látok obsahuje doplnok stravy UNISIS, ktorý navyše obsahuje antioxidanty kvercetín a rutín.

Snažme sa o harmóniu, robme všetko, čo je v našich silách, aby sme sa cítili čo najlepšie!

Užívanie výživového doplnku Unisis po dobu 3 mesiacov môže prispieť k celkovej pohode, čo uľahčí Váš každodenný život.

Viac informácií nájdete nižšie, ak máte pocit, že Vaša pohoda je narušená.

Katalógové číslo: SK_AD_UNISIS_3 Kategória:

Popis

UNISIS od Diamond Lily obsahuje glukozamín sulfát, chondroitín sulfát, hyaluronát sodný, kvercetín a rutín. UNISIS sa vyrába výlučne z bylín a rastlinných produktov. Je vhodný aj na vegetariánske a vegánske použitie.

Zloženie: Viac o zložení sa dozviete v ponuke „Ďalšie informácie“. Unisis sa vyrába v súlade s normami GMP.

Dávkovanie: 2-4 tablety denne zapiť väčším množstvom tekutiny.

Referencie: T. C. Theoharides, G.R. Sant: A Pilot Open Label Study of Cystoprotek in Interstitial Cystitis; Int. J. Immunopathol Pharmacol, Jan-Mar 2005;18(1):183-8.

UNISIS je výživový doplnok. Výživový doplnok nenahrádza vyváženú stravu a zdravý životný štýl.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0,1 kg
Rozmery 9 × 4,5 × 11,5 cm
Glukozamín sulfát

Glukosamín má prirodzené protizápalové a anti-aging vlastnosti. Pomáha pri tvorbe spojivového tkaniva, ktoré tvorí časti tráviaceho traktu a ktoré pomáha imunitnému systému fungovať. V tomto prípade je glukozamín sulfát dôležitým stavebným kameňom ochrannej vrstvy močového mechúra (GAG) a prostaty.

Chondroitín sulfát

Použitie chondroitín sulfátu obnovuje metabolickú rovnováhu, zvyšuje syntézu proteoglykánu a kolagénu a produkciu kyseliny hyalurónovej v synoviocytoch a zároveň inhibuje aktivitu chondrolytických enzýmov. V dôsledku toho sa zápal spomaľuje. Zvyšuje pevnosť a pružnosť spojivového tkaniva. V tomto prípade je chondroitín sulfát hlavnou zložkou vrstvy glykozaminoglykánu (GAG), čo je ochranná vrstva močového mechúra.

Hyaluronát sodný

Hyaluronát sodný pôsobí ako mazivo pre tkanivá a hrá dôležitú úlohu pri regulácii interakcií medzi súvisiacimi tkanivami. Pri kontakte s vodou tvorí klzký roztok, preto zlepšuje vonkajší viskózny kryt buniek. V tomto prípade je hyaluronát sodný ďalšou zložkou ochrannej vrstvy GAG močového mechúra.

Kvercetín a rutín

Kvercetín je prírodný flavonoid. Rutín posilňuje kapiláry, preto znižuje príznaky krvácania, navyše pomáha vstrebávať kvercetín a má protizápalový účinok.

Množstvo komponentov

Obsah tablety:
Glukozamín sulfát 120mg
Chondroitín sulfát 150mg
Hyaluronát sodný 10mg
Quercetin 150mg
Rutina 20mg

Ďalšie informácie

Skladujte pri teplotách nižších ako 25 ° C na suchom mieste. Všetky balenia obsahujú 60 filmom obalených tabliet. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Doplnky stravy by nemali byť náhradou pestrej stravy. Skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, obráťte sa na svojho lekára.

Štúdia o účinných látkach

Ak si chcete prečítať viac o úlohe a účinkoch kombinácii týchto látok, navštívte:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19046494/

Bolestivý syndróm močového mechúra

Bolestivý syndróm močového mechúra postihuje relatívne veľký počet ľudí na Slovensku. Rozpoznanie a liečba tohto nepríjemného, chronického a bolestivého stavu je samozrejme úlohou lekára, ale diagnostika nie je jednoduchá. Zmena životného štýlu je nevyhnutná na udržanie možnej rovnováhy.

Aké príznaky môžu naznačovať intersticiálnu cystitídu – bolestivý syndróm močového mechúra?

  • chronická bolesť panvy v oblasti močového mechúra alebo močovej trubice
  • ťažkosti s močením – časté nutkanie močiť
  • v dôsledku bolesti sa zvyčajne vylučuje len malé množstvo moču
  • časté, bolestivé denné a nočné močenie (bolesť sa dočasne znižuje vyprázdňovaním močového mechúra a potom sa opäť zvyšuje s tvorbou moču)

Výskyt vyššie uvedených príznakov sa môže líšiť u jednotlivcov, podobne aj ich závažnosť. Hoci intersticiálna cystitída je urologický problém, je dôležité vylúčiť, že vyššie uvedené príznaky nie sú bakteriálneho pôvodu a či pretrvávajú bez ohľadu na liečbu antibiotikami. Preto je dôležité, aby s vyššie uvedenými príznakmi nebol spojený žiadny zistiteľný patogén.

Ľudia s IC (intersticiálnou cystitídou) si zaslúžia žiť svoj každodenný život v harmónii. Svojimi stravovacími návykmi môžeme prispieť k pozitívnym zmenám životnom štýle. Existuje niekoľko metód na posilnenie ochrannej vrstvy sliznice pokrývajúcej povrch močového mechúra (tzv. GAG vrstva).

Klinická štúdia

Ak si chcete prečítať viac o úlohe a účinkoch kombinácii týchto látok, navštívte: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19046494/

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “UNISIS – 3 mesiace”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Title