Syndróm bolestivého močového mechúra sa môže prejaviť v každodennom živote, ale správna strava a posilnenie glykozaminoglykánovej vrstvy môže pomôcť zmierniť príznaky. Nasledujúci zoznam môže byť nápomocný pri prekonávaní Syndrómu bolestivého močového mechúra.

bolesti močového mechúra

Tí, ktorí trpia Syndrómom bolestivého močového mechúra, zažívajú pravidelné, opakujúce sa bolesti močového mechúra, ktoré výrazne zhoršujú kvalitu ich života a sťažujú každodenné činnosti. Syndróm sa stáva ešte zreteľnejším počas menštruácie, môže sa zdať oveľa závažnejší, dokonca spôsobuje pocit ako bodanie nožom v oblasti močového mechúra.

Čomu sa oplatí venovať pozornosť?

Hoci stále neexistuje žiadny špecifický liek na túto chorobu, existujú rôzne spôsoby liečby, ktoré môžu výrazne zmierniť príznaky; jednou z najzrejmejších je zmena životného štýlu. Na zmiernenie Intersticiálnej cystitídy je jedným z možných spôsobov, ktorý je už. beztak populárny, pôst. Sú pri ňom povolené dve jedlá denne, počas ktorých treba jedlo veľmi dôkladne rozžuť. Desiaty medzi chodmi nie sú povolené a treba zastaviť aj príjem niektorých živín. Tento typ diéty sa odporúča aj zdravým ľuďom a najmä tým, ktorí trpia Syndrómom bolestivého močového mechúra.

Správna strava je dôležitou súčasťou liečby

Ak nedodržíme diétu, môžu sa začať deliť baktérie, vírusy a dokonca aj plesne. To môže viesť k únave, ospalosti a malátnosti, čo môže oslabiť imunitný systém.

Zoznam potravín pre ľudí so Syndrómom bolestivého močového mechúra:

  • zemiaky, fazuľa, ružičkový kel, šalát, červená fazuľa, artičoky, cuketa, sladké zemiaky, mrkva, paprika, špargľa, kel, zeler, šampiňóny, hrášok, banány, vodné melóny, kešu oriešky, lieskové orechy, mandle
  • kuracie, morčacie, hovädzie, baranie, krab, tuniak, losos, vajcia, quinoa, ovos, ryža, kukurica, pohánka, kuskus, proso
  • mlieko, syry, ricotta
  • harmančekový čaj, mätový čaj, veľa, veľa vody, rozmarínový čaj
bolesti močového mechúra

Samozrejme, strava nie je najdôležitejším faktorom pri liečbe choroby, ale symptómy sa môžu u každého jednotlivca líšiť. Takže nezaškodí, ak si pacient dobre uvedomuje, čo konkrétne sa zhoršuje a pozorne sa riadi radami svojho lekára.

Zdroj článku: Interstitial Cystitis Association

Ďalšie tipy pomáhajúce pri liečbe príznakov opakujúcich sa bolestí močového mechúra:

Jednou z hlavných ochranných vrstiev močového mechúra je glykozaminoglykánová (GAG) vrstva, ktorú tiež posilňuje UNISIS, prvý produkt súkromnej značky DiamondLily. Účinnosť doplnku stravy je preukázaná klinickými štúdiami, objednať si ho je možné kliknutím TU.

Výživový doplnok stravy Alkapure s obsahom glycerofosfátu vápenatého znižuje dráždivý účinok niektorých potravín a nápojov na močový mechúr. Objednať si ho môžete TU.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému:

Diéta na bolesť močového mechúra – 7 tipov

Syndróm bolestivého močového mechúra

Bolesť močového mechúra – takto ženy porazili symptómy