prechladnutý močový mechúr

Všetci vieme, aké dôležité a zdravé je vypiť 3 litre vody denne. Veľa ľudí pije tiež čaj alebo si dá kávu s priateľmi, alebo siahnu po ľahodnom smoothie po športe. Ak však pociťujeme silnú bolesť v močovom mechúri krátko po konzumácii tekutín a ak sa tento pocit stane trvalým, nemusí to byť iba prechladnutý močový mechúr. Môže ísť o celkom vážny problém nazývaný „Syndróm bolestivého močového mechúra„.

Tento jav nazývaný „Syndróm bolestivého močového mechúra“ alebo aj inými slovami „Intersticiálna cystitída„, spôsobuje nepríjemné pocity v močovom mechúri alebo bolesť okolo panvy, čo často vedie k vzniku nutkania vymočiť sa. Bohužiaľ, bolesť sa často stáva neznesiteľnou, najmä keď je močový mechúr plný, a uľaví sa až vtedy, keď sa vymočíme. Výsledkom je, že často musíme ísť na toaletu, aby sme sa cítili trochu lepšie, aby sme si uľavili od bolesti. Samozrejme, toto všetko nám zhoršuje kvalitu života, náš spoločenský život, musíme sa vzdať aj tých najlepších častí dňa. Existuje niekoľko bylinných čajov na zmiernenie problému, napríklad čaj z medvedice.

Močový mechúr je svalnatý vakovitý orgán, ktorý je vo vnútri dutý a zadržiava tekutinu. Keď sa naplní, vyšle signály do mozgu, že je čas vyprázdniť sa. Pri syndróme bolestivého močového mechúra sú tieto znaky mätúce, s malým močením sprevádzaným bolesťou panvy. Intersticiálna cystitída postihuje najmä ženy a u mužov je veľmi zriedkavá. Príčina nie je podľa súčasného stavu vedy známa, ale niektoré faktory môžu zvýšiť pravdepodobnosť jej vzniku:

  • väčšina ľudí so Syndrómom bolestivého močového mechúra má viac ako 30 rokov
  • je charakteristický najmä pre ženy, príznaky podobné syndrómu bolestivého močového mechúra sa u mužov viac týkajú prostaty
  • je veľmi zaujímavé, že k syndrómu sú oveľa náchylnejšie svetlé a ryšavé ženy
  • ľudia s chronickým ochorením (ako je syndróm dráždivého čreva, endometrióza) majú tiež vyššiu pravdepodobnosť pre vývin tohto syndrómu

Ktoré príznaky sú najčastejšie?

  • chronická panvová bolesť
  • pokles tlaku v moči, inkontinencia
  • časté denné a nočné močenie
  • bolestivé močenie
  • pocit plného močového mechúra po močení

Symptómy sa môžu líšiť od jednotlivca k jednotlivcovi. Líšia sa v závažnosti od človeka k človeku, a hoci sa intersticiálna cystitída bežne považuje za urologickú infekciu, v skutočnosti nejde o žiadnu infekciu. A preto ak sa vám zdá, že máte často prechladnutý močový mechúr, v skutočnosti môže ísť aj o tento syndróm bolestivého močového mechúra.

prechladnutý močový mechúr

Sexuálny styk, stres, menštruácia, náhle pohyby, vynechávanie jedál, dehydratácia, klimatické zmeny, dvíhanie ťažkých predmetov, odkladanie močenia, nosenie tesnej bielizne, to všetko môže prispieť k nástupu príznakov nachladnutia.

Aj keď existuje veľa možností liečby ochorenia, špecifická liečba neexistuje – pacientom môžu pomôcť chirurgické zákroky a lieky a doplnky stravy. Ľudia s Intersticiálnou cystitídou sa môžu takto cítiť lepšie.

Zdroj článku: Urology Care Foundation (2022)

Klinické štúdie ukázali, že prípravky s obsahom glukozamínu, zložka preferovaná kozmetickým priemyslom a výrobcami ortopedických prípravkov, môžu výrazne zmierniť symptómy ľudí so Syndrómom bolestivého močového mechúra.

UNISIS, prvý produkt vlastnej značky od DiamondLily, bojuje proti nepríjemným symptómom práve pomocou glukosamínu.

Objednajte si ho teraz TU.

Prečítajte si aj ďalšie články na túto tému:

Najlepšie tipy na prechladnutý močový mechúr

Bolesť močového mechúra – takto ženy porazili symptómy

Bolesti močového mechúra? – Tak jedzte správne!